lis 2014

Podczas wyborów samorządowych, które odbędą się 16 listopada w godzinach 7:00 - 21:00 otrzymamy 4 karty do głosowania. Po raz pierwszy będziemy głosować w całym kraju w jednomandatowych okręgach wyborczych w wyborach do rad gmin.

Wszyscy mieszkańcy Jankowa Przygodzkiego i Topoli Wielkiej podobnie jak podczas ostatnich wyborów głosować będą w tej samej Obwodowej Komisji Wyborczej mieszczącej się w Zespole Szkół w Jankowie Przygodzkim.

Otrzymamy 4 karty do głosowania.

Głosować będziemy na:
- Radnych Rady Gminy Przygodzice
- Wójta Gminy Przygodzice
- Radnych Powiatu Ostrowskiego
- Radnych Sejmiku Województwa Wielkopolskiego

Nie wszyscy będą mogli głosować na tych samych kandydatów w wyborach do Rady Gminy Przygodzice, ponieważ cała gmina została podzielona na 15 jednomandatowych okręgów (tylu ilu mamy radnych) z czego 2 okręgi powstały w Jankowie Przygodzkim i jeden w Topoli Wielkiej.

Aby wyjaśnić Państwu zasadę głosowania przyporządkowaliśmy kandydatów do poszczególnych okręgów wyjaśniając dodatkowo, które ulice należą do poszczególnych okręgów.

Mieszkańcy OKRĘGU 9,
składającego się z
ulic: Długiej, Łąkowej, Południowej, Wąskiej, Wincentego Witosa, Wodnej, Zębcowskiej, osady Trzcieliny

1. PIASECKI Krystian Marian, lat 59, zam. Janków Przygodzki
zgłoszonego przez KWW KRZYSZTOFA RASIAKA

2. GÓRNY Bogdan Stanisław, lat 61, zam. Janków Przygodzki
zgłoszony przez KWW GMINA DLA POKOLEŃ KAŹMIERCZAKA

3. MARCINCZAK Michał Piotr, lat 31, zam. Janków Przygodzki
zgłoszony przez KWW ANDRZEJA DERY

Mieszkańcy OKRĘGU 10,
składającego się z
ulic: Krótkiej, Leśnej, Ostrowskiej, Polnej, Sosnowej, Szkolnej, Żwirowej w Jankowie Przygodzkim oraz ulicy: Leśnej w Przygodzicach, Osiedla 40-lecia PRL i Pardalina

1. BANASIAK Aleksandra, lat 40, zam. Janków Przygodzki
zgłoszona przez KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

2. WITEK Wiesław Józef, lat 30, zam. Janków Przygodzki
zgłoszony przez KWW KRZYSZTOFA RASIAKA

3. WNUK Joanna Maria, lat 24, zam. Janków Przygodzki
zgłoszona przez KWW GMINA DLA POKOLEŃ KAŹMIERCZAKA

Mieszkańcy Topoli Wielkiej będą głosowali w OKRĘGU 6,

1. PIETRZAK Zofia Katarzyna, lat 49, zam. Topola Wielka
zgłoszona przez KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

2. PERZ Narcyz Józef, lat 46, zam. Topola Wielka
zgłoszony przez KWW KRZYSZTOFA RASIAKA

3. GRZESIEK Mariusz Maria, lat 52, zam. Topola Wielka
zgłoszony przez KWW GMINA DLA POKOLEŃ KAŹMIERCZAKA

powyższe dane podano w oparciu o obwieszczenie Gminnej Komisji Wyborczej z dnia 23 października 2014r.

==========================================
W głosowaniu na Wójta Gminy Przygodzice (druga karta do głosowania) będziemy mogli zagłosować na jednego z dwóch kandydatów:

Każdy z kandydatów przedstawionych powyżej zarejestrował również kandydatów na radnych we wszystkich okręgach Gminy Przygodzice- z dokonaniami i programami wyborczymi kandydatów na Wójtów i radnych możemy zapoznać się na stronach:
KWW Gmina dla Pokoleń Kaźmierczaka
KWW Krzysztofa Rasiaka

============================================
Kolejną kartą do głosowania jaką otrzymamy, będzie karta do głosowania na Radnego Powiatu Ostrowskiego. Tutaj będziemy musieli wybrać również jednego spośrób kilkudziesięciu kandydatów, którzy pogrupowani będą w następujące listy Komitetów Wyborczych:

Opracowano na podstawie: Obwieszczenia Powiatowej Komisji Wyborczej

==============================================
Czwartą i już ostatnią, ale za to najobszerniejszą kartą wyborczą będzie karta do głosowania na radnych Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.
Oto lista kandydatów, spośród których równiez wybieramy tylko jednego:

Opracowano na podstawie: Obwieszczenia Wojewódzkiej Komisji Wyborczej

3,743,627 unikalne wizyty / Copyrigt © 2008 - 2024 by kRis