lip 2015

Zespół Tańca Ludowego "Kosynierzy" rusza na podbój Bułgarii.

Ostatnie miesiące dla "Kosynierów" to była wytężona praca podczas prób odbywających się dwukrotnie w ciągu każdego tygodnia.

W międzyczasie odbyło się wiele występów m.in. podczas Obchodów Jubileuszowych 30 maja w Jankowie Przygodzkim, Nocy Świętojańskiej w Antoninie, Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki w Przygodzicach, Targów Rolno-Ogrodniczych w Przygodzicach, "Majówki" w ramach Dni Ziemi Przygodzickiej i podczas innych imprez.

Wszystkie te występy odbyły się w ramach przygotowań do wyjazdu na zagraniczny festiwal BALKAN FOLK FEST do Bułgarii.

Dzięki wsparciu m.in. Gminy Przygodzice, Stowarzyszenia "Rozwój i Edukacja" sołectwa Janków Przygodzki, Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach, Rady Sołeckiej i Sołtysa sołectwa Janków Przygodzki i wielu innych, Zespół "Kosynierzy" mógł wyjechać w tym roku na zagraniczny festiwal zespołów folkowych z całej Europy. Część kosztów pokryli sami uczestnicy. Na wyjazd udali się wspólnie z Zespołem Pieśni i Tańca "ŁANY" z Poznania. Z inicjatywą wyjazdu wyszła choreograf zespołu- Agata Niedzielska.

Zespół do Bułgarii zabrał nowy komplet strojów, który kilka tygodni temu został dostarczony przez firmę krawiecką. W dużej części koszt zakupu tego kompletu strojów został pokryty z zeszłorocznej dotacji firmy GAZ-SYSTEM. Część kosztów została pokryta ze środków zgromadzonych przez Zespół w czasie występów.

Na wyjeździe "Kosynierzy" zaprezentują poloneza, krakowiaka oraz suitę tańców wielkopolskich. Do tego ostatniego tańca muzykę i śpiew nagrano wspólnie z Kapelą "Boćki" z Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach.

Zespół Tańca Ludowego "Kosynierzy" będzie można obejrzeć w tym roku jeszcze oczywiście podczas tegorocznych Dożynek Sołeckich, które odbędą się 23 sierpnia. Wcześniej wystąpią m.in. w Potaszni 8 sierpnia o godzinie 20:00 podczas Festynu Końskiego.

Strona internetowa festiwalu
Strona Festiwalu na portalu Facebook

Poniższy baner Zespół zabrał ze sobą. Projekt graficzny wykonała Marcelina Wojtasik.

3,743,604 unikalne wizyty / Copyrigt © 2008 - 2024 by kRis