lip 2015

Od 13 do 24 lipca w Zespole Szkół w Jankowie Przygodzkim odbywały się jak co roku półkolonie dla dzieci. Uczestniczyło w nich ponad 100 dzieci nie tylko z obwodu naszej szkoły, ale również okolicznych wsi i z Ostrowa.

17 lipca strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jankowie Przygodzkim zorganizowali dla uczestników półkolonii pokaz, w którym dzieci brały czynny udział.

Wśród atrakcji była możliwość zapoznania się z wozem bojowym OSP, wejście do zadymionego pomieszczenia, strącanie pachołka strumieniem wody czy tor przeszkód z laniem wody hydronetkami.

Część strażaków OSP Janków Przygodzki posiada również uprawnienia do udzielania pierwszej pomocy, a więc przy okazji była możliwość, aby dzięki torbie ratowniczej, która jest na wyposażeniu naszej OSP, opatrzyć skaleczenie jednego z półkolonistów.

W przygotowaniu pokazów brali udział: Maciej Juszczak, Tomasz Koczorowski, Adam Wojciechowski, Kamil Mośpan, Jakub Mierzchała oraz Dariusz Piechowiak. Strażakom pomagały Weronika Mendera, Joanna Marciniak i Sylwia Piechowiak.

Szczęśliwie strażakom i półkolonistom dopisała pogoda, dzięki temu dzieci bezkarnie mogły lać się wodą, co sprawiało Im ogromną radość. Olbrzymią atrakcją było również wejście do zadymionego pomieszczenia, które imitował nowy budynek z wiatą. Duże pomieszczenie zostało w nim wypełnione nieszkodliwym dymem dyskotekowym, który powodował po wejściu do pomieszczenia zupełną utratę orientacji. Wszystkie dzieci jednak bezpiecznie opuściły pomieszczenie z pomocą Pana Strażaka.

W tym samym czasie pracę policjanta prezentował nasz dzielnicowy asp. Marcin Mikołajczak z Posterunku Policji w Przygodzicach.

Każdy z uczestników spotkania otrzymał CERTYFIKAT STRAŻAKA oraz słodki upominek.

3,743,656 unikalne wizyty / Copyrigt © 2008 - 2024 by kRis