sie 2015

GALERIA ZDJĘĆ

W sobotę 1 sierpnia na placu zabaw na Pardalinie mieszkańcy zorganizowali oficjalne otwarcie zmodernizowanego placu zabaw.

Plac zabaw został pod koniec ubiegłego roku zmodernizowany przez Gminę Przygodzice dzięki dotacji Samorządu Województwa w ramach Programu Wielkopolska Odnowa Wsi.

W sobotę mieszkańcy, a przede wszystkim dzieci mogły brać udział w wielu konkurencjach rekreacyjnych m.in. strzały na bramkę czy przeciąganie liny.

W otwarciu uczestniczył Wójt Gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak, który wręczył Pawłowi i Ewie Szczepaniakom podziękowanie za finansowe wsparcie modernizacji placu. Wielu mieszkańców Pardalina i Osiedla 40-lecia PRL świadczyło również przy modernizacji wskład niepienieżny w czasie przygotowywania stref bezpieczeństwa pod urządzeniami placu, sadzeniu drzewek czy odnawianiu piaskownicy.

Wkład niepieniężny w projektach takich jak ten zrealizowany na Pardalinie są bardzo ważnym elementem, dzięki któremu Gmina Przygodzice uzyskuje dofinansowanie podobnych małych projektów. W ciągu ostatnich kilku lat wszystkie budowane i modernizowane przez Gminę Przygodzice miejsca rekreacji dla mieszkańców są wykonywane z dofinansowaniem zewnętrznym- ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich czy innych programów Samorządu Województwa.

W czasie imprezy na placu zabaw każde dziecko, które uczestniczyło w zabawach otrzymało słodkie upominki. Najlepsi otrzymali medale i statuetki. Przygotowane konkurencje to: strzały na bramkę, rzuty do kosza, rzuty ringo do celu czy serwowanie przez siatkę.

Wspólnie z rodzicami dzieci układały też puzzle i przeciągały linę i przenosiły wodę pomiędzy naczyniami. Ponadto dorośli mogli zmierzyć się w kręceniu kołem Hula-Hop.

Zabawa sprawiła wszystkim uczestnikom wiele radości. Głównymi pomysłodawcami i realizatorami przedsięwzięcia byli Tomasz Banach i Zenon Walczak.

W czasie świętowania była też chwila zadumy, ponieważ punktualnie o godzinie 17:00 wszyscy zamilknęli na minutę oddając hołd poległym w Powstaniu Warszawskim z okazji 71. rocznicy jego wybuchu. Sygnał do chwili ciszy dali strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Przygodzic, którzy potem sprawili dzieciakom radość, ponieważ każdy z nich mógł potrzymać sikawkę i założyć hełm strażacki.

3,743,515 unikalne wizyty / Copyrigt © 2008 - 2024 by kRis