lut 2016

W dniu 17 lutego delegacja naszego Stowarzyszenia odebrała czek o wartości 10 000 złotych na realizację projektu pn. "Przyroda wokół nas". Projekt ma na celu zaznajomienie przedszkolaków z Przedszkola "Bajka" w Jankowie Przygodzkim z tym jak cenne skarby przyrody nas otaczają.

Uroczystość odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu, a grantodawcą jest Operator Gazociagów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., który zorganizował konkurs przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Fundacji "Nasza Ziemia" pod patronatem Wojewody Wielkopolskiego.

Projekt zakłada m.in. wyjazdy do siedziby Nadleśnictwa Antonin i do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Krośnicach. Ponadto zakupiony zostanie aparat fotograficzny i tablica interaktywna, a dzieci opiekować się będą posadzonymi w ramach projektu tulipanami.

Autorami projektu są Monika Stasiak z przedszkola "Bajka" oraz Dariusz Piechowiak i Wiesław Witek ze Stowarzyszenia "Rozwój i Edukacja" sołectwa Janków Przygodzki.

Przedstawicielom Stowarzyszenia "Rozwój i Edukacja" sołectwa Janków Przygodzki w odbiorze nagrody towarzyszyła Jolanta Kardas - dyrektor Publicznego Przedszkola "Bajka". Nagrodę odebraliśmy z rąk wicewojewody wielkopolskiego Pani Marleny Maląg oraz Dyrekora poznańskiego oddziału firmy GAZ-SYSTEM S.A. Jarosława Gniazdowskiego.

Więcej informacji i więcej zdjęć na stronach:
www.gaz-system.pl oraz Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu

Sponsorem i organizatorem konkursu grantowego pn. "Fundusz Naturalnej Energii" jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

3,743,649 unikalne wizyty / Copyrigt © 2008 - 2024 by kRis