mar 2016

W sprawozdaniu zawarto m.in. informacje dotyczące:
- planów remontu/rozbudowy sali wiejskiej,
- projektowanej ul. Cmentarnej (zyska nowy wygląd jeszcze w I półroczu),
- planowanej inwestycji zwiazanej z oświetleniem obiektów sportowych przy Zespole Szkół (inwestycja będzie realizowana w ramach inicjatywy lokalnej)
- darmowych porad prawnych w Chacie Regionalnej w Przygodzicach - LINK

Jednym z najciekawszych punktów sprawozdania, które odczytał sołtys była informacje, że trwają prace nad dokumentacja projektową dla budowy sali sportowej przy Zespole Szkół w Jankowie Przygodzkim.

Obecnie prace są na etapie uzgodnień koncepcji, która wygląda na ten moment następujaco (są to wizualizacje przygotowane przez firmę projektową- ostateczny wygląd może odbiegać od zaprezentowanej koncepcji)

INFORMACJE W SPRAWIE DYSKUSJI

- W sprawie budowy gęsiarni w odpowiedzi na pytanie mieszkańców dotyczące obecnego etapu postepowania, Sekretarz Gminy Dariusz Kryś przekazał, że Wójt Gminy Przygodzice na wniosek mieszkańców wystapił najpierw do inwestora, a następnie do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska o udostępnienie karty informacyjnej, do przygotowania której inwestor został zobowiazany.
Obecnie więc, dycyzja o warunkach zabudowy dla budynku gęsiarni nie została jeszcze wydana.

- W związku z uwagą zgłoszoną przez jednego z mieszkańców dotyczącą świecenia się równocześnie zielonego światła dla samochodów na ul. Zębcowskiej i zielonego dla pieszych na ul. Długiej, wyjaśniamy, że działania sygnalizacji jest prawidłowe (taka sytuację można zaobserwować na większość skrzyżowań w Ostrowie Wielkopolskim)

Oczywiście istnieje możliwość zapropgramowania sygnalizacji w sposób, który przy oświeceniu się zielonego światła dla pieszych, nie pozwalałby na wjazd żadnego samochodu na skrzyżowanie, ale takie rozwiązanie blokowałby ruch na naszym skrzyżowaniu.

Innym rozwiązaniem jest dołożenie żółtego pulsujacego synalizatora widocznego np. dla skręcających z ul. Zębcowskiej w ul. Długa, aby ostrzec ich przed pieszymi- taka opcja zostanie rozważona.

Warto przeczytać: PUŁAPKI NA SKRZYŻOWANIACH Z SYGNALIZACJĄ ŚWIETLNĄ

Fotorelacja z zebrania: