kwi 2016

Inicjatywa lokalna to nowość, którą Rada Gminy Przygodzice przyjęła uchwałą na początku roku. Do końca lutego trwał nabór wniosków, a obecnie Gmina Przystępuje do ich realizacji.

Inicjatywa lokalna polega na tym, że Gmina dokłada do inwestycji do których wkład własny deklarują mieszkańcy.

W ramach takich zadań powstanie m.in. oświetlenie boiska w Jankowie Przygodzkim.

Samorząd Mieszkańców złożył wniosek w tym zakresie, który został oceniony pozytywnie. W sumie boisko oświetli 8 słupów- dwa z nich wraz z osprzętem zakupiono już w zeszłym roku - środki na ich zakup pochodziły z funduszu sołeckiego, nagrody zdobytej przez sołectwo w konkursie na najaktywniejsze sołectwo w gminie oraz środków Klubu Sportowego "Barycz".

W przyszłym roku po raz kolejny będzie okazja skorzystać z dotacji w ramach inicjatyw lokalnych- najwyżej oceniane są przedsięwzięcia wodno-kanalizacyjne- np. gdy mieszkańcy jakiejś drogi prywatnej chcieliby podłączyć się do wodociągu lub kanalizacji i są w stanie pokryć część kosztów- mogą wnioskować o to by Gmina dołożyła się do inwestycji.

3,743,562 unikalne wizyty / Copyrigt © 2008 - 2024 by kRis