• Witaj na stronie stowarzyszenia Rozwój i Edukacja sołectwa Janków Przygodzki
Dni i godziny otwarcia kafejki:

Poniedziałek - Czwartek
18:30 - 21:00
06
lut 2017

Jakiś czas temu otrzymaliśmy bardzo ciekawą informację od naszej mieszkanki Marceliny Wojtasik - studentki kaliskiego wydziału UAM.

Marcelina brała udział w projekcie zatytułowanym "Oblicza starości". Wystawa zdjęć powstałych w ramach projektu odbyła w Parku Łazienkowskim w Warszawie.

Marcelina zaprezentowała jako swoją częśc wystawy fotografie Pani Genowefy Świerczyk - wieloletniej dyrektor szkoły podstawowej w Jankowie Przygodzkim
Projekt polegał na tym, że jako studentka, Marcelina wybierała jedną starszą osobę, która w jakiś sposób urzeka i której historia jest interesująca. Później zrobiła jej zdjęcia w miejscu, które do tej osoby pasuje, które w jakiś sposób ją utożsamia. W tym przypadku fotki zostały zrobione w Izbie Pamięci, która jak wiemy, jest tak na prawdę dziełem Pani Genowefy. Później studentka opisywała biografię Pani Świerczyk, a ona musiała też wymyślić motto, cytat, które chce przekazać dalej, innym ludziom. Po zaakceptowaniu zdjęcia razem z biografiami i cytatami były one drukowane na wielkich formatach i wystawa zawisła w Parku Łazienkowskim. Wydano też albumik z tymi zdjęciami. Wystawa wisiała w Łazienkach przez miesiąc, później powędrowała do do Poznania.Organizatorem wystawy była Fundacja "Porozumienie bez barier" Jolanty Kwaśniewskiej oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w PoznaniuGenowefa Świerczyk
"Urodzona 5 grudnia 1946 roku w Konradowie. Uczęszczała do Szkoły Podstawowej w Radłowie a następnie do Liceum Wychowawczyń Przedszkoli w Ostrowie Wielkopolskim. Ukończyła Studium Nauczycielskie w Kaliszu na kierunku Biologia. Tytuł magistra uzyskała na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku Historia. Od 1971 roku do 1999 roku była nauczycielką historii w Szkole Podstawowej w Jankowie Przygodzkim. Tam również w latach 1985-1997 pełniła funkcję dyrektora. W roku 1978 stworzyła w szkole Izbę Pamięci Powstańców Wielkopolskich. W roku 1988 dzięki jej staraniom szkoła uzyskała imię Powstańców Wielkopolskich."

Motto: „Nauka i praca jest siłą i wartością życia”


Fotografia Pani Genowefy widoczna jest w minucie 0:58.


Pani Jolanta Kwaśniewska osobiście uczestniczyła w otwarciu wystawy:Informacje o wystawie
Newseria.pl
Fundacja "Porozumienie bez barier"

Od grudnia do stycznia wystawa byłą prezentowana także w Kielcach - fotografia Pani Genowefy - pierwsza z prawej.


  • Dodał admin | Drukuj

  • Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo Favourites
    Facebook - Lubię To:


    1,602,993 unikalne wizyty / Copyrigt © 2008 - 2018 by kRis
    Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2013 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.