lut 2017

Obecnie trwa okres rozliczeń z Urzędem Skarbowym. Każdy z rozliczających się ma możliwość przekazania 1 % swojego podatku na wybrany cel pozytku publicznego.

Dla podatnika nie jest to żaden koszt, ponieważ oddać możemy 1% podatku, który i tak powędrowałby do Urzędu Skarbowego.

Zazwyczaj 1% to kilka lub kilkadziesiąt złotych, ale jeśli taką kwotę przekaże kazdy podatnik- zbierają sie góry. W zeszłym roku przekazaliśmy organizacjom 617 mln złotych!

Klikając na TEN link możemy zobaczyć jakie organizacje jaką kwotę otrzymały w roku ubiegłym.
Należy zauważyć, że wiele fundacji zbiera środki dla tysięcy podopiecznych i dlatego otrzymują tak ogromne kwoty.

Również w Jankowie Przygodzkim działają organizacje, którym możemy przekazać 1% podatku. Często przekazujemy je również osobom chorym lub tym którzy potrzebują kosztownych rehabilitacji- tych również w naszym sołectwie nie brakuje.

Jedną z takich osób jest Katarzyna Wawrzyniak:
Kasia choruje na mózgowe porażenie dziecięce kończyn górnych i dolnych.Jest radosną, roześmianą dziewczynką, kocha świat i ludzi. Wasza pomoc jest bezcenna. mieszka niedaleko nas... to tak niewiele a tak wiele znaczy....

Możemy Jej przekazać 1% za pośrednictwem Fundacji Dzieciom - "Program zdążyć z pomocą "
Wpisując w PITa nr KRS: 000037904
oraz cel szczegółowy: 20199 Wawrzyniak Katarzyna

Kolejną osobą jest Jan Szyszka, którego możemy wspomóc w zakupie kosztownego sprzętu rehabilitacyjnego za pośrednictwem fundacji Avalon.
Nr KRS: 0000270809
Cel szczegółowy: Szyszka 2615

Jedyną organizacją pożytku publicznego w naszej Gminie jest Gminny Ludowy Klub Sportowy "Barycz" Janków Przygodzki, który uzyskane fundusze przeznacza na szkoleniei udział w rozgrywkach młodzieży.
Tutaj wystaczy wpisać w zeznanie podatkowe nr KRS: 0000010651

Za pośrednictwem Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych możemy również przekazać 1% dla OSP Janków Przygodzki
Wystarczy wpisać nr KRS: 0000116212
oraz cel szczegółowy: OSP Janków Przygodzki, ul. Szkolna 4a, 63-421 Przygodzice, woj, wielkopolskie