mar 2017

W sobotę 4 marca 2017r. odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Jankowie Przygodzkim.

W trakcie zebrania m.in. podsumowano działalność OSP w roku 2016 oraz przedstawiono plany działania na rok 2017.

Naczelnik OSP Maciej Juszczak przedstawił w ciekawej formie sprawozdanie z działalności w roku 2016. Prezentacja multimedialna, którą mogli zobaczyć obecni, zawierała m.in. fotografie z większości działań w jakich brała udział nasza jednostka.

Przedstawiona również została statystyka wyjazdów do zdarzeń, gdzie na tle innych jednostek OSP z terenu powiatu nasza jednostka zajmuje pierwsze miejsce wśród tych, które nie są objęte Krajowym Systemem Ratowniczo-Gaśniczym (w naszej gminie tylko OSP Przygodzice i OSP Czarnylas) z ilością 31 wyjazdów.

OSP zrealizowała również w tym roku projekt pn. "Pierwsza pomoc ważna sprawa" w ramach którego strażacy przeszkolili ponad 100 mieszkańców Jankowa - dorosłych i uczniów z zasad udzielania pierwszej pomocy.

Strażacy pokazywali swoje umiejętności w czasie Festynu Rodzinnego, Półkolonii i inncyh spotkań z uczniami i mieszkańcami naszego sołectwa. Pomagali również w organizacji wielu uroczystości - jak chociaż wtedy gdy zapewniali bezpieczeństwo sportowców w trakcie biegu "Dyszka Pięciu Stawów" w czerwcu ubiegłego roku.

Ochotnicza Straża Pożarna z Jankowa Przygodzkiego zyskała w trakcie zebrania wiele pochwał z ust zaproszonych gości, którzy zwracali przede wszystkim uwagę na nowoczesną- multimedialną formę zebrania.

Głos w trakcie spotkania zabrali:
Komendant Powiatowy PSP - Jacek Wiśniewski
Komendant Powiatowy OSP - Przemysław Kaźmierczak
Wójt Gminy Przygodzice - Krzysztof Rasiak
Asystent senatora Łukasza Mikołajczyka - Dawid Korzeniewski
Radny Krystian Piasecki
Życzenia dalszej udanej pracy w imieniu sołtysa Wiesława Witka przekazał Wójt Krzysztof Rasiak.

W zebraniu uczestniczyli również Strażacy Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej - zarówno chłopacy jak i dziewczyny, którzy zostali odznaczeni "Odznakami MDP". Dziewczęta w roku 2016 awansowały na wojwódzki szczebel zawodów, wcześniej wygrywając zawody gminne i powiatowe.

Na rzecz OSP Janków Przygodzki można również przekazać 1% podatku, rozliczając się w tym roku z Urzedem Skarbowym. Poniżej wzór wypełnienie sprawozdania:

3,719,365 unikalne wizyty / Copyrigt © 2008 - 2024 by kRis