maj 2017

Z Prezesem Zarządu Głównego ZOSP RP Waldemarem Pawlakiem oraz członkiem Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP Wiesławem Leśniakiewiczem - do niedawna Komendantem Głównym PSP, który dowodził akcją ratunkową w listopadzie 2013 roku w Jankowie Przygodzkim

Dzisiaj (4 maja 2017r.) w Dniu Strażaka, członkowie OSP Janków Przygodzki uczestniczyli w podwarszawskich Otrębusach w urocczystej gali z okazji dnia patrona strażaków- św. Floriana.

Sala w której na codzień występują artyści Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze" wypełniona była po brzegi strażakami-ochotnikami

Po raz pierwszy w trakcie gali wręczono statuetki FLORIANÓW. OSP Janków Przygodzki była nominowana do tej nagrody w kategorii "Edukacja" jako jedna z 3 OSP za projekt pn. "Pierwsza pomoc - ważna sprawa" realizowany przez nas w roku ubiegłym dzięki wsparciu dotacją z Programu Działaj Lokalnie. W ramach projektu ponad 100 osób przeszło szkolenia z pierwszej pomocy, rozdawaliśmy czujniki czadu i dymu oraz uczyliśmy jak zachowywwać sie w sytuacjach zagrożenia życia.

Przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Jankowie Przygodzkim

Niestety strażacy nie przywieźli ze sobą statuetki, ale sama nominacja i obecność na Uroczystej Gali zorganizowanej przez Zarząd Główny ZOSP RP jest dla naszego sołectwa ogromnym wyróżnieniem. W konkursie brało udział 375 OSP z czego nominowane były 54 jednostki w 12 kategoriach.

3,723,740 unikalne wizyty / Copyrigt © 2008 - 2024 by kRis