cze 2018

W Jankowie Przygodzkim odbyła się III edycja biegu na dystansie 10km pod hasłem „Dyszka Pięciu Stawów”. Trasa prowadziła przez malownicze tereny Doliny Baryczy (Janków Przygodzki, Trzcieliny i Dębnicę).

Niedzielny bieg na 10 kilometrów ze startem i metą w Jankowie Przygodzkim wygrał Damian Kluczyk z Ostrowa Wielkopolskiego z czasem 36:26,89. Drugi do celu dobiegł Michał Przerwa (37:10,71) z Odolanowa, a trzeci był Błażej Kaniewski (38:03,05) z Raszkowa.

Głównym sponsorem imprezy była firma GAZ-SYSTEM S.A. oraz Gmina Przygodzice, Bank Spółdzielczy w Raszkowie, Agrifirm, CDN Nawozy Naturalne, OCTAGON, BEKER-POL, Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Antonin. Dziękujemy im za wsparcie.

Każdy z uczestników biegu otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsi puchary i upominki. Imprezie towarzyszył festyn rodzinny pod hasłem „Święto Jankowa Przygodzkiego”, w ramach którego występowali przedszkolacy z Przedszkola „Bajka” i uczennice Szkoły Podstawowej w Jankowie Przygodzkim. Dzieci mogły skorzystać z wielu darmowych atrakcji.

Zawody zaliczają się do klasyfikacji wspólnej trzech biegów organizowanych pod hasłem Powiat Ostrowski Biega w ramach które odbędą się jeszcze biegi 1 lipca w Nowych Skalmierzycach oraz 8 września w Sośniach;

Organizatorami biegu byli:
-Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Społeczności Wiejskiej Gminy Przygodzice;
-Szkoła Podstawowa w Jankowie Przygodzkim;
-Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Jankowie Przygodzkim;
-Sołectwo Janków Przygodzki;
-Gmina Przygodzice;
-Nadleśnictwo Antonin.

Dyrektor biegu:
p. Barbara Szymanowska
p. Marcin Borecki

Głównym sponsorem wydarzenia jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

3,726,991 unikalne wizyty / Copyrigt © 2008 - 2024 by kRis