lip 2018

W zakończonym w niedzielę XXIV Ogólnopolskim Turnieju Mini Siatkówki Kinder + Sport Zabrze 2018 drużyna składająca się z zawodniczek z Jankowa Przygodzkiego wspomaganych koleżankami z Turku i Kalisza, pod opieką Albina Bednarczyka zdobyła Wicemistrzostwo Polski. Dziewczęta rywalizowały w gronie około 1500 zespołów z całej Polski. Po bardzo zaciętym pojedynku w finale drużyna w składzie: Dominika Rataj, Małgorzata Mucha, Patrycja Szewczyk, Aleksandra Luty, Kornelia Jabłońska, Weronika Nowakowska musiały uznać wyższość dziewcząt z Wałcza.

Wyniki końcowe

Więcej informacji ze strony PZPS

Przed dwoma tygodniami ta sama drużyna wróciła z turnieju United World Games z Klagenfurtu w Austrii, gdzie zdobyły srebrny medal w rywalizacji z zawodniczkami z całego świata, w której startowało 35 drużyn. Nasze dziewczęta miały możliwość rywalizować m.in. z drużynami ze wszystkich kontynentów, m.in. z Chin czy USA.

Wyniki ostateczne

Źródło zdjęć i informacji: Albin Bednarczyk