• Witaj na stronie stowarzyszenia Rozwój i Edukacja sołectwa Janków Przygodzki
Dni i godziny otwarcia kafejki:

Poniedziałek - Czwartek
18:30 - 21:00
01
paź 2018

W pierwszej części jubileuszu ku zaskoczeniu publiczności, uroczystym polonezem wprowadziła "Kosynierów" na scenę ekipa druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Jankowie Przygodzkim. Część widowni uznała to za niespodziewane, wręcz oskarowe posunięcie.Kolejny gościnny występ to prezentacja pieśni ludowych przez Chór św. Józefa, który dział przy Parafii pw. św. w Jankowie Przygodzkim. W jednym z utworów rolę "Furmana" odśpiewał Tomasz Matuszczak - jeden z członków zespołu, który należy do "Kosynierów" od samego początku.Krakowiaka odtańczyła grupa, która tworzyli najmłodsi członkowie zespołu, dla których był to debiut, jak i weterani, którzy już jakiś czas temu pożegnali się z zespołem z powodu wyjazdu na studia czy założenia rodzinySuita Tańców WielkopolskichSuita Tańców Lubelskich zatytułowana "W moim ogródecku", w której możemy podziwiać również popisy wokalne artystek zachwyca swoją żywiołowością:Popisy wokalne Pauliny Matuszczak mogliśmy podziwiać w czasie gali kilkukrotnie - tutaj akompaniował jej Leszek Łuczak z Kapeli "Boćki", której popisy instrumentalne towarzyszyły całej sobotniej gali.Uroczystą galę poprowadzili Agata Niedzielska - choreograf i kierownik zespołu oraz Dariusz Piechowiak - jeden z byłych członków założycieli zespołu."Kosynierzy" wraz z choreografem Agata Niedzielską odebrali wiele podziękowań od władz samorządowych, innych zespołów z którymi współpracują oraz przyjaciół zespołu i innych osób, które na co dzień zespół wspierają. W imieniu Stowarzyszenia "Rozwój i Edukacja" sołectwa Janków Przygodzki gratulacje dla Zespołu wręczyli Jan Surma i Tomasz Sobczak. Zespół od początku działalności funkcjonował pod skrzydłami naszego Stowarzyszenia.Występy wokalne zachwycały publiczność. Poniżej Paulina Matuszczak i Kamila Stryjak w utworze "Świniorz"Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej świetnie poradzili sobie z polonezem, którego odtańczyli na początku gali. Od strażaków "Kosynierzy" otrzymali apteczkę.W związku z jubileuszem przygotowano dwa okazałe torty, którymi częstowano przybyłych na galę.Grupa młodsza, która funkcjonuje dopiero od stycznia, dwukrotnie zaprezentowała się na scenie. Poniżej występ w śląskim tańcu "Trojak"Popis wokalny Pauliny Matuszczak i Kamili Stryjak - Świniorz


Popis wokalny Tomasza Matuszczaka - Furman
w towarzystwie Chóru św. Józefa z Jankowa Przygodzkiego


Finał koncertu jubileuszowego:
Autor filmu: Andrzej Pichet


W trakcie jubileuszu realizowano projekt dofinansowany w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w ramach którego "Kosynierzy" otrzymali dofinansowanei 3000 zł w konkursie organizowanym przez Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości:


  • Dodał admin | Drukuj

  • Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo Favourites
    Facebook - Lubię To:


    1,936,314 unikalne wizyty / Copyrigt © 2008 - 2019 by kRis
    Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2013 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.