paź 2018

W pierwszej części jubileuszu ku zaskoczeniu publiczności, uroczystym polonezem wprowadziła "Kosynierów" na scenę ekipa druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Jankowie Przygodzkim. Część widowni uznała to za niespodziewane, wręcz oskarowe posunięcie.

Kolejny gościnny występ to prezentacja pieśni ludowych przez Chór św. Józefa, który dział przy Parafii pw. św. w Jankowie Przygodzkim. W jednym z utworów rolę "Furmana" odśpiewał Tomasz Matuszczak - jeden z członków zespołu, który należy do "Kosynierów" od samego początku.

Krakowiaka odtańczyła grupa, która tworzyli najmłodsi członkowie zespołu, dla których był to debiut, jak i weterani, którzy już jakiś czas temu pożegnali się z zespołem z powodu wyjazdu na studia czy założenia rodziny

Suita Tańców Wielkopolskich

Suita Tańców Lubelskich zatytułowana "W moim ogródecku", w której możemy podziwiać również popisy wokalne artystek zachwyca swoją żywiołowością:

Popisy wokalne Pauliny Matuszczak mogliśmy podziwiać w czasie gali kilkukrotnie - tutaj akompaniował jej Leszek Łuczak z Kapeli "Boćki", której popisy instrumentalne towarzyszyły całej sobotniej gali.

Uroczystą galę poprowadzili Agata Niedzielska - choreograf i kierownik zespołu oraz Dariusz Piechowiak - jeden z byłych członków założycieli zespołu.

"Kosynierzy" wraz z choreografem Agata Niedzielską odebrali wiele podziękowań od władz samorządowych, innych zespołów z którymi współpracują oraz przyjaciół zespołu i innych osób, które na co dzień zespół wspierają. W imieniu Stowarzyszenia "Rozwój i Edukacja" sołectwa Janków Przygodzki gratulacje dla Zespołu wręczyli Jan Surma i Tomasz Sobczak. Zespół od początku działalności funkcjonował pod skrzydłami naszego Stowarzyszenia.

Występy wokalne zachwycały publiczność. Poniżej Paulina Matuszczak i Kamila Stryjak w utworze "Świniorz"

Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej świetnie poradzili sobie z polonezem, którego odtańczyli na początku gali. Od strażaków "Kosynierzy" otrzymali apteczkę.

W związku z jubileuszem przygotowano dwa okazałe torty, którymi częstowano przybyłych na galę.

Grupa młodsza, która funkcjonuje dopiero od stycznia, dwukrotnie zaprezentowała się na scenie. Poniżej występ w śląskim tańcu "Trojak"

Popis wokalny Pauliny Matuszczak i Kamili Stryjak - Świniorz

Popis wokalny Tomasza Matuszczaka - Furman
w towarzystwie Chóru św. Józefa z Jankowa Przygodzkiego