sty 2019

W sobotę 26 stycznia odbyło się zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Jankowie Przygodzkim. Zadanie poprowadzili prezes OSP Tomasz Koczorowski i naczelnik OSP Maciej Juszczak.

Nasza jednostka prezentowała ubiegłoroczne osiągnięcia z których największym było pozyskanie dotacji z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w wysokości 15000zł, które przeznaczono na remont drugiego garażu. Powstała w nim między innymi łazienka. Strażacy już złożyli kolejny wniosek o dofinansowanie dalszych planowanych prac remontowych

Strażacy zbierają środki na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego - taki cel wyznaczyli sobie na kolejny rok działalności. Oczywiście prócz dalszego doposażania remizy.
Na rzecz naszej OSP możemy przekazywać również 1% podatku w rozliczeniu PIT - szczegóły na końcu artykułu

W roku 2018 udało się również przeprowadzić wiele działań prezencyjnych w szkole, projekt "Przedszkolowo Narodowo" we współpracy z przedszkolem "Bajka", Dzień Otwartych Bram OSP
W maju strażacy uczestniczyli jako jedna z 51 jednostek OSP z całej Polski w uroczystej gali "Floriany" zorganizowanej na warszawskim Torwarze, gdzie wyróżniono najaktywniejsze jednostki z całej Polski!

W zebraniu uczestniczyli na zaproszenie naszej OSP m.in. Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Ostrowie Wielkopolskim kpt. Krzysztof Drabik oraz Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Piotr Wilkowski.

Ochotnicza Straż Pożarna zaprasza również na Wieczorek Karnawałowy w dniu 2 marca 2019 roku. Zapisy w Sklepie Przemysłowym u p. Anny Szypuły - tel. 627382168.

3,719,363 unikalne wizyty / Copyrigt © 2008 - 2024 by kRis