sie 2019

W niedzielę 18 sierpnia sołectwo Janków Przygodzki świętowało doroczne dożynki.
Gospodarzami święta byli Państwo Natalia i Sławomir Matysek.
Święto przygotowała jak co roku Rada Sołecka.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą w miejscowym kościele pw. św. Józefa, gdzie wieniec dożynkowy pobłogosławił ks. kan. Eugeniusz Meksa.

Dalsza część obchodów przenosi się o godzinie 14:00 na teren przy szkole podstawowej w Jankowie Przygodzkim. Odbyła się prezentacja obrzędu dożynkowego przez Zespół Tańca Ludowego "KOSYNIERZY" Zespół zaprezentował również skecz pt. "W sklepie u Stryjaka", który w zabawny sposób podsumował bieżące wydarzenia w sołectwie.

Zespół Tańca Ludowego "KOSYNIERZY" działa od kilku lat pod kierownictwem choreograf Agaty Niedzielskiej. Zespól tworzą dwie ekipy - prócz tancerzy, którzy tworzyli trzon zespołu od początku, swoje popisy daje również grupa młodsza, który niczym nie ustępuje doświadczonym kolegom.
Zespół zaprezentował m.in. kujawiaka z oberkiem, polkę warszawską i suitę tańców lubelskich, a zespół młodszy dodatkowo zabawy z rejony zachodniej wielkopolski, wśród których można było rozpoznać wiele znanych nam ze słyszenia melodii.

Zaprezentowano również pokaz taekwondo pod trenerskim okiem Kacpra Bizana. Na dzieci i dorosłych czekało mnóstwo atrakcji m.in. bezpłatne przejazdy kolejną i dmuchane zamki, a zabawa taneczna pod chmurką trwała do późnych godzin.

Sołtys i Rada Sołecka dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji święta - sponsorom oraz wspierających ich działania.

Prócz sponsorów indywidualnych i firm ogromne wsparcie przy organizacji święta udzieliła Gmina Przygodzice i Gminny Ośrodek Kultury. Podsumowując dożynki i gratulując Kosynierom występu, stwierdził, że może zespół powinien rozszerzyć działalność o część teatralną. Miało to swoje uzasadnienie, ponieważ skecz "W sklepie u Stryjaka" wywołał salwy śmiechu u widowni!

3,723,493 unikalne wizyty / Copyrigt © 2008 - 2024 by kRis