lip 2010

W tygodniowym pobycie w pleszewskim Centrum Kszta?cenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy, którego dyrektorem jest Krystian Piasecki wzi??a udzia? ponad 50 osobowa grupa m?odzie?y z gminy Przygodzice. Opiek? nad uczestnikami turnusu sprawowali: Albin Bednarczyk (kierownik obozu), Jolanta Marsza?, Ma?gorzata Wojtasik, Andrzej Szczepaniak, ?ukasz Pawlak i Dariusz Piechowiak. Obóz, którego g?ównym organizatorem by? Gminny Ludowy Klub Sportowy „Barycz” w Jankowie Przygodzkim, by? jednym z punktów realizacji projektu dofinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze ?rodków Funduszu Zaj?? Sportowo-Rekreacyjnych dla Uczniów. G?ównym jego celem by?o ukierunkowanie m?odzie?y na zdobywanie umiej?tno?ci p?ywania. Tym samym uczniom zapewniona zosta?a sposobno?? doskonalenia tych?e umiej?tno?ci, a jednym z efektów podejmowanych dzia?a? by?o przyst?pienie kilkunastu osób do egzaminu na kart? p?ywack?. M?odzi ludzie uczestnicz?c w zaj?ciach na basenie podnosili sprawno?? fizyczn?, wypracowywali nawyki higieniczne oraz formowali postaw? odpowiedzialno?ci za swój rozwój i zdrowie. Poza p?ywaniem m?odzie? sp?dza?a czas g?ównie na grach sportowych i zabawach. Najch?tniej uprawia?a dyscypliny dru?ynowe: pi?k? no?n? i siatkówk?. Najm?odsi uczestnicy obozu, którzy zapewne nie och?on?li jeszcze po emocjach, jakie przynios?y pojedynki najlepszych dru?yn pi?karskich na niedawno zako?czonych Mistrzostwach ?wiata w RPA, rozegrali mecz pi?ki no?nej z kadr? Okr?gowego Zwi?zku Pi?ki No?nej w Kaliszu. Starsi natomiast rywalizowali z kadr? instruktorsk? w meczach pi?ki no?nej i siatkowej i koszykówki. Uczniowie nie przero?li jednak mistrzów i po zaci?tych pojedynkach zwyci??yli opiekunowie- jednak w pi?k? no?n? rozegrano dwumecz z, którego jeden wygra?a ekipa m?odzie?y. Wszyscy uczniowie uczestniczyli w licznie zorganizowanych turniejach (szachowym, pla?owej pi?ki, rzutu frisbee do celu, rzutu do kosza) i konkursach (plastycznym, piosenki karaoke, rzutu lotk?, rzutu ringo). To jednak nie koniec atrakcji, jakie organizatorzy zafundowali obozowiczom. M?odzie? wykazywa?a si? m.in. zdolno?ciami tanecznymi przygotowuj?c program artystyczny na zbli?aj?ce si? szybkimi krokami do?ynki w Jankowie Przygodzkim oraz uczestniczy?a w tradycyjnym chrzcie obozowym, balu przebiera?ców i dyskotece. Warto podkre?li?, ?e w ramach wolnego czasu m?odzie? ch?tnie sp?dza?a czas w Centrum zapoznaj?c si? m.in. z funkcjonowaniem warsztatów szkoleniowo-produkcyjnych, gdzie na co dzie? uczestnicy CKiW odbywaj? praktyczn? nauk? zawodu.
Obóz w Pleszewie to kolejne udane dzia?anie Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „Barycz” w Jankowie Przygodzkim, w zakresie popularyzacji kultury fizycznej w?ród dzieci i m?odzie?y. Klub nie tylko systematycznie organizuje zaj?cia sportowe dla pi?ciu sekcji sportowych ale od wielu lat
przeprowadza zorganizowane formy turystyczno- rekreacyjne dla najm?odszych
Tegoroczny obóz odbywa? si? pod nazw? „Chce p?ywa?”

Na tym jednak nie koniec.
Tym razem dzia?acze klubu zainteresowali si? doros?ymi mieszka?cami. Pozyskali ?rodki finansowe na realizacj? projektu „Teraz My – Aktywni 50+” Celem projektu jest szeroko rozumiana promocja zdrowia oraz kultury fizycznej w?ród mieszka?ców Powiatu Ostrowskiego, ze szczególnym uwzgl?dnieniem terenów wiejskich, którzy uko?czyli 50 rok ?ycia. A tak?e:
- podniesienie jako?ci ?ycia
- poszerzenie wiedzy na temat g?ównych zagro?e? zdrowotnych wieku starczego
- pog??bienie wiedzy nt. przyczyn oraz sposobów zapobiegania i ograniczania nast?pstw chorób dotykaj?cych osoby po 50 roku ?ycia
- wypracowanie racjonalnych nawyków w zakresie zdrowia fizycznego, psychicznego i spo?ecznego w oparciu o nabyte kompetencje i umiej?tno?ci
-stworzenie systemu doradztwa i wsparcia osób po 50 roku ?ycia w zakresie profilaktyki i
ograniczania problemów zdrowotnych typowych dla wieku starczego,
-samoakceptacja oraz akceptacja zmian swojego stylu ?ycia

Na program sk?ada? si? b?d?
-konsultacje medyczne:
-seniorada- piknik rekreacyjny:
-wycieczki rowerowe:
-wyjazdy na basen
-zaj?cia sportowe: W celu prowadzenia zaj?? zakupiony zostanie niezb?dny sprz?t sportowy.
Klub zorganizuje zaj?cia z zakresu:
-gimnastyki prozdrowotnej
-Nordic Walking’u i Aqua Aerobiku
Zaj?cia prowadzone b?d? w sposób profesjonalny z uwzgl?dnieniem zalece? ortopedy oraz dietetyka. Program b?dzie przygotowany i realizowany przez przeszkolonych w tym celu trenerów.
Jest to ju? dwunasty projekt realizowany dla spo?eczno?ci lokalnej Jankowa i gminy Przygodzice. Autorem wszystkich projektów jest Krystian Piasecki- radny Rady Gminy w Przygodzicach.

3,732,749 unikalne wizyty / Copyrigt © 2008 - 2024 by kRis