sie 2010

23 lipca odby?o si? spotkanie wójta Gminy Przygodzice - Przemys?awa Ka?mierczaka z mieszkank? Jankowa Przygodzkiego - mistrzyni? Polski w sztafecie na 4 x 100 m. Lekkoatletka z Gminy Przygodzice mistrzyni? Polski zosta?a dwa tygodnie temu podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Polski Seniorów w Bielsku-Bia?ej. Podczas tych mistrzostw zosta?a tak?e srebrn? medalistk? w sztafecie 4 x 400 m.

Martyna od 6 lat jest lekkoatletk? i ka?dy rok w jej karierze sportowej przynosi nowe sukcesy. Zaczyna?a od biegów prze?ajowych w Zespole Szkó? w Jankowie Przygodzkim. Potem podczas nauki w II LO w Ostrowie Wlkp. zosta?a mistrzyni? Wielkopolski w biegach na 100 m, 200 m i sztafecie 4 x 100 m i pobi?a rekordy ostrowskie. Reprezentowa?a wtedy "Stal" Ostrów Wlkp. Obecnie jako studentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wroc?awiu reprezentuje AZS AWF we Wroc?awiu.

W czerwcu odnios?a tez sukces na Mi?dzypa?stwowych Zawodach Polska-Niemcy w Bydgoszczy, podczas których zaj??a II miejsce na 100 m. Obecnie przygotowuje si? do udzia?u w zawodach w Czechach, gdzie b?dzie w czeskiej lidze reprezentowa? Klub Nove Mesto nad Metui. Za miesi?c we?mie z kolei udzia? w M?odzie?owych Mistrzostwach Polski w Krakowie. Martyna jest bardzo pracowit? lekkoatletk?, trenuje 6 razy w tygodniu. We wrze?niu w swojej dawnej szkole b?dzie odbywa? praktyk? studenck?. Swoimi sukcesami w lekkiej atletyce Martyna ?wierczyk nawi?za?a do dawnych tradycji przygodzickiego sportu.

Wójt Przemys?aw Ka?mierczak uhonorowa? zawodniczk?, która nawi?zuje do chlubnych tradycji sportu w Gminie Przygodzice pucharem. Równie? so?tys z Jankowa Przygodzkiego - Stanis?aw Wnuk pami?ta? o mieszkance swojej miejscowo?ci. Teraz kibice lekkiej atletyki w Gminie Przygodzice oczekuj? na kolejne sukcesy Martyny.

?ród?o: www.przygodzice.pl (znajduje si? tam jeszcze kilka fotek)

3,731,651 unikalne wizyty / Copyrigt © 2008 - 2024 by kRis