cze 2011

19 czerwca w Jankowie Przygodzkim odbył się Festyn pod hasłem przewodnim „Bądźmy Razem”. Zaczęło się wielką ulewą, która punktualnie o godzinie 14 przeszła nad boiskiem, ale już po kilkunastu minutach się wypogodziło i można było spokojnie zacząć zabawę.

Nasz festyn w Wydarzeniach TV Proart

W czasie trwania imprezy można było m.in. oddać krew i zbadać wzrok. W sumie w ramach tej akcji krew oddało 35 osób, które w sumie zostawiły w Mobilnym Punkcie Krwiodawstwa 13 litrów krwi. Strzałem w dziesiątkę okazało się darmowe badanie wzroku, ponieważ wzrok przebadało w ciągu kilku godzin aż 381 osób.

Galeria zdjęć z Festynu strony internetowej jankowprzygodzki.com

Tematem przewodnim festynu był turniej ulic w ramach, którego mieszkańcy rywalizowali na torze przeszkód i w turnieju oldboyów (mężczyzn powyżej 35 lat) w piłkę nożną.

Zwycięstwo przypadło ex aequo zespołom ulic Leśna/Szkolna/Wodna/ Południowa/Trzcieliny kierowanemu przez Grzegorza Wojtasika i Przemysława Szyszkę oraz Łąkowa/Długa/Witosa/Zębcowska. Kierowemu przez Romana Płaczka i Jerzego Wnuka. Przedszkolacy z miejscowego przedszkola „Bajka” zaprezentowali program z okazji Dnia Rodzica, za który zebrali wiele braw nie tylko od swoich rodziców, a dziewczęta z Zespołu Szkół zaprezentowały swój mistrzowski pokaz aerobiku, dzięki któremu w tym roku zostały Mistrzyniami Wielkopolski. Nie brakowało również atrakcji dla mieszkańców.

Aerobik dziewcząt w niepublikowanym filmiku, przygotowanym przez administratorów strony internetowej: www.gminaprzygodzice.info

W czasie trwania Festynu nagrodzono młodzież, która brała udział w konkursie pt. „To nasza historia” w ramach, którego zaprezentowali mieszkańców Jankowa i okolic w starej fotografii. W konkursie wzięło udział 35 uczniów- 9 z nich zostało wyróżnionych- Sebastian Grzesiek, Daria Grzesiek, Sandra Hejdysz, Joanna Bartosz, Mateusz Marcinczak, Jagoda Mierzchała, Przemysław Pichliński, Natalia Płócienniczak i Agata Stryjak. Prezentacja ich zdjęć towarzyszyła gościom przez cały czas trwania festynu- nie jednak starsza osoba mogła znaleźć wśród nich swoje zdjęcie z Pierwszej Komunii Świętej czy odnaleźć się na uroczystości weselnej wujka sprzed 50 lat.

Organizatorami Festynu byli:
Stowarzyszenie "Rozwój i Edukacja",
Gminny Ludowy Klub Sportowy "Barycz",
Koło Gospodyń Wiejskich,
radni Krystian Piasecki i Stanisław Wnuk
oraz Rada Sołecka z sołtysem Wiesławem Witkiem.

Cały uzyskany dochód zostanie przekazy na budowę drogi prowadzącej na miejscowy cmentarz.

Mecze oldboyów (krótka relacja) w niepublikowanym filmiku, przygotowanym przez administratorów strony internetowej: www.gminaprzygodzice.info

3,743,515 unikalne wizyty / Copyrigt © 2008 - 2024 by kRis