cze 2012

Drużyna pojechała do Austrii z trenerem Albinem Bednarczykiem. Srebrne dziewczęta to: Agnieszka Adamek, Kamila Płaczek, Elżbieta Szczepaniak, Magdalena Ratajczyk, Patrycja Mielcarek, Małgorzata Grobelna i Sylwia Walczak i Sandra Banach.

W poniedziałek już przed 7 rano zespół został gorąco powitany przez rodziców dziewczyn, którzy przygotowali pyszny tort oraz sołtysa, proboszcza miejscowej parafii, Panią dyrektor Zespołu Szkół oraz koleżanki i kolegów.

Siatkarki GLKS Barycz Janków Przygodzki wróciły w poniedziałek z kilkudniowego Turnieju „United World Games 2012” z Austrii. Były to międzynarodowe zmagania młodzieży w dyscyplinach zespołowych. Dziewczęta grały w kategorii do lat 17 chociaż nawet nie wszystkie z nich ukończyły lat 16.

Wraz z innymi reprezentantami Polski:
Koszty wyjazdu pokryli w dużej części rodzice oraz Gmina Przygodzice, sołectwo Janków Przygodzki, Gminny Ludowy Klub Sportowy „Barycz” Janków Przygodzki oraz Stowarzyszenie „Rozwój i Edukacja” sołectwa Janków Przygodzki. Przed wyjazdem wszyscy traktowali zawody jako zagraniczną przygodę, ale uczennice Zespołu Szkół w Jankowie zaskoczyły wszystkich zajmując 2. miejsce w swojej kategorii wiekowej. Rywalizowały w gronie 11 drużyn m.in. z Norwegii, Niemiec, Hiszpanii, Finlandii, Holandii i Włoch. Uległy jedynie mistrzyniom z Austrii- tocząc we finale zacięty pojedynek zakończony wynikiem 1:2.

Za zdjęcia dziękujemy Agnieszce Szczepaniak i Elżbiecie Szczepaniak.

3,727,049 unikalne wizyty / Copyrigt © 2008 - 2024 by kRis