sie 2009

Ochotnicza Stra? Po?arna w Jankowie Przygodzkim
Stowarzyszenie "Rozwój i Edukacja" so?ectwa Janków Przygodzki
Zespó? Szkó? w Jankowie Przygodzkim

to osoby, organizacje i instytucje bez których do?ynki by si? nie odby?y!
DZI?KUJEMY

Do?ynki poprzedzono msz? ?wi?t? w miejscowym ko?ciele pw. ?w. Józefa, która to by?a jednocze?nie msz? po?egnaln? naszego proboszcza ks. kanonika Jana Urbaniaka. Ko?ció? p?ka? w szwach. Gospodarze do?ynek p.Barbara Nowak i p.Krzysztof Musie? wr?czyli ksi?dzu dary tzn wieniec wypleciony z tegorocznych zbó? i zió?, chleb z tegorocznego zbo?a oraz kosz owoców.
Pod koniec mszy radny Krystian Piasecki podzi?kowa? ksi?dzu za 33 lata pracy w naszej parafii w imieniu samorz?dów mieszka?ców ca?ej parafii. Ksi?dz kanonik równie? podzi?kowa? mieszka?com i swoim wspó?pracownikom za ?yczliwo?? okazywan? przez te lata jankowskiej pos?ugi.

O godz. 15 rozpocz?? si? obrz?d do?ynkowy na boisku przy Zespole Szkó?. Najpierw powitano gospodarzy, których zespó? ta?ca ludowego wprowadzi? pi?knym polonezem. Nast?pnie od?piewano hymn narodowy i przyst?piono do obrz?du do?ynkowego, który zaprezentowa? zespó? sk?adaj?cy si? z uczniów oraz absolwentów naszego Zespo?u Szkó? nad którym opiek? sprawowa?a p.Jolanta Marsza? z pomoc? p.Albina Bednarczyka, a przygrywa?a do niego kapela "Bo?ki" utworzono przy GOK w Przygodzicach, której jednym z cz?onków jest ucze? naszego Zespo?u Szkó? Przemys?aw Jedwabny . Nast?pnie swoje umiej?tno?ci w cz??ci artystycznej zaprezentowali uczniowie Zespo?u Szkó? oraz kapela Bo?ki. Najwi?ksze owacje zdobywali najm?odsi arty?ci m.in Gruba "Jast" sk?adaj?ca si? z uczniów II i III klasy szko?y podstawowej. Po wyst?pach serdecznie podzi?kowa? za zaproszenie wicestarosta ostrowski Krzysztof Rasiak jeszcze raz dzi?kuj?c tym razem osobi?cie za pi?kne wyst?py naszej m?odzie?y. Podzi?kowa? tak?e parze prowadz?cych- Izie i Darkowi.
Potem Pan Krystian Piasecki równie? pogratulowa? wyst?pów, podzi?kowa? za liczne przybycie oraz wymieni? sponsorów bez których te do?ynki nie mog?yby si? odby?. Zaprosi? jednocze?nie na pocz?stunek przygotowany dla zaproszonych go?ci na którym cz?stowano m.in. tortem ufundowanym przez gospodarzy do?ynek p.Barbar? Nowak i p. Krzysztofa Musie?a.
Stowarzyszenie "Rozwój i Edukacja" so?ectwa Janków Przygodzki równie? serdecznie dzi?kuje za przybycie go?ciom, a w szczególno?ci za pi?kne wyst?py m?odym artystom, którzy w tym czasie gdy na sali tanecznej bawili si? doro?li, wraz z przyjació?mi bawili si? pod namiotem do?ynkowym przy muzyce dyskotekowej.
Fotorelacja z do?ynek w galerii.

3,700,800 unikalne wizyty / Copyrigt © 2008 - 2024 by kRis