mar 2014

Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy", którego członkiem jest również nasze Stowarzyszenie, jest organizatorem konkursu na "Najaktywniejsze sołectwo" do którego zgłosił się też Janków Przygodzki.

Stowarzyszenie jest również instytucją wdrażającą Program Rozwoju Obszarów Wiejskich w naszym regionie, co za tym idzie dzięki niemu Gmina Przygodzice otrzymała dofinansowanie do ostatniej modernizacji obiektów na boisku w Jankowie.

"Partnerstwo" organizuje też konkursy grantowe i inne działania na rzecz społeczności lokalnej. W roku 2013 na jego zaproszenie Zespół Tańca Ludowego "Kosynierzy" wystąpił na "Odłowach" w Miliczu- jednej z imprez w ramach Dni Karpia 2013.
W ramach Dni Karpia odbywała się również ostatnia Biesiada Jankowska organizowana przez nasze Koło Gospodyń Wiejskich

Fotografia z tej imprezy na której jest nasz zespół, posłużyła do tegorocznej akcji promocyjnej "1%".

Pozyskane fundusze wracają do mieszkańców m.in. poprzez dofinansowanie konkursu grantowego na działania dla społeczności lokalnych.

3,743,548 unikalne wizyty / Copyrigt © 2008 - 2024 by kRis