maj 2014

W piątek o godz. 20:00 na sali wiejskiej w Jankowie Przygodzkim, grupa teatralna "Łzy Feniksa" z Dębnicy zaprezentuje sztukę opartą na dramacie Karola Wojtyły z roku 1960 pod nazwą: "Przed sklepem jubilera".

Grupę zaprosił nasz proboszcz ks. Eugeniusz Meksa podczas występu w Przygodzicach 27 kwietnia.

Relacje z tamtego występu:
www.gokprzygodzice.pl
www.przygodzice.pl

Info o sztuce na www.wikipedia.pl

"Utwór kardynała Karola Wojtyły „Przed sklepem jubilera” opublikowany w 1960 roku — jest głęboką medytacją o miłości i małżeństwie. Prezentowany również jako sztuka teatralna, przedstawia wartości moralne i duchowe, które powinny towarzyszyć człowiekowi w jego dorastaniu do świętego małżeństwa."
Źródło: www.opoka.org.pl

Termin: 9 maja 2014r. (piątek) godzina 20:00 - sala wiejska w Jankowie Przygodzkim

Tekst ze strony www.zsdebnica.pl dotyczący występu grupy w Przygodzicach:

PRZED SKLEPEM JUBILERA” KAROLA WOJTYŁY w wykonaniu Grupy ŁZY FENIKSA

27 kwietnia 2014 roku o godz. 20.00 na deskach Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach wystąpiła Grupa ŁZY FENIKSA, prezentując sztukę Karola Wojtyły "Przed sklepem jubilera", wyreżyserowaną przez Panią Dorotę Szmaj. Spektakl był wystawiony z okazji kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII.
„Przed sklepem jubilera” - traktat o miłości w jej różnych odsłonach. Ten spektakl zmusza do refleksji! Jest medytacją o miłości i małżeństwie. Przedstawia wartości, jakie powinny towarzyszyć człowiekowi w jego dorastaniu do świętego małżeństwa.
Doskonała gra aktorów, wspaniała scenografia, choreografia, wyjątkowa muzyka, dobrane kostiumy, odpowiednie nagłośnienie i oprawa uroczystości przyczyniły się do uzyskania wybitnego efektu końcowego, jakim był spektakl „Przed sklepem jubilera”. Gromkie brawa, miłe słowa, upominki i kwiaty od Pana Wójta Krzysztofa Rasiaka, Księdza Kanonika Marcina Taisnera oraz zaproszenie do kolejnych występów są tego potwierdzeniem.

WYSTĄPILI:
I para: Teresa – Sandra Gąbka i Andrzej – Sebastian Pawelec
II para: Anna – Jagoda Król i Stefan – Dawid Krzyżaniak
III para: Monika – Laura Krakowska i Krzysztof – Szymon Muszyński

Ksiądz – Michał Modzelewski (wystąpił gościnnie – absolwent naszej szkoły)

Ktoś – Klaudia Pilarska

Tancerze - Taniec I: Andżelika Wczesna, Paulina Wczesna, Nikola Zembold, Julia Harych, Oliwia Kania, Katarzyna Kowalska (dodatkowo – jako kwiaciarka), Klaudia Kułek, Julia Pawłowska

Tancerze - Taniec II: Mateusz Grobelka, Grzegorz Krzyżaniak, Wiktoria Liberska,
Kacper Szewczyk, Roch Śpigiel, Laura Winiarska, Wiktoria Błoch, Karolina Golec

Przechodnie: Aleksandra Jany, Andżelika Szewczyk

Głos publiczności: Zuzanna Szlachetka

Jubiler – Helena Walasz

Pomoc reżysera: Panie Natalia Lubońska, Justyna Kaczmarek, Małgorzata Wilczyńska, Kornelia Tysiak oraz Pan Dariusz Spychalski, Ksiądz Kanonik Marcin Taisner, Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach, inni.

3,743,489 unikalne wizyty / Copyrigt © 2008 - 2024 by kRis