maj 2014

Już 25 maja spotkamy się w lokalu wyborczym w Zespole Szkół w Jankowie Przygodzkim, aby wybrać swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego.

W naszym okręgu wyborczym (nr 7) obejmującym całą Wielkopolskę będziemy mogli oddać głos na jednego spośród 89 kandydatów z 9 Komitetów Wyborczych.

Warto zapoznać się z zasadami głosowania oraz możliwościami o których nie każdy wie takimi jak:
- głosowanie przez pełnomocnika (niepełnosprawni lub osoby pow. 75 lat- do 15 maja!)
- zmiana obwodu głosowania (dla osób niepełnosprawnych - lokal w Jankowie nie jest w pełni dostosowany dla osób niepełnosprawnych)
- pobranie zaświadczenia o prawie do głosowania (każdy z nas może w Urzędzie Gminy pobrać takie zaświadczenie, aby móc głosować w dowolnym lokalu wyborczym w Polsce- dotyczy to osób, które nie wiedzą czy będą 25 maja mogły zagłosować w naszym obwodzie)

Informacje na wszystkie z powyższych zagadnień znajdziemy na stronie internetowej: www.bip.przygodzice.pl

Kandydaci z naszego okręgu